ul. Budowlanych 5 | 64-100 Leszno biuro@fundacjadelhan.pl 781 025 025

XXIX REGIONALNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ o tytuł Młodego Przyjaciela Środowiska – 28.04.2022

28 kwietnia 2022 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie odbył się kolejny XXIX REGIONALNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ o tytuł Młodego Przyjaciela Środowiska.

Uczniowie biorący udział w konkursie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu kształtowania świadomego działania na rzecz ochrony środowiska i ekologii. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy ekologicznej wśród młodzieży. W konkursie brali udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub z zespołem Aspergera.
W kategorii młodszej nagrodę Starosty Leszczyńskiego – statuetkę „Młody przyjaciel środowiska” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie. Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie, a trzecie – Zespół Szkół Specjalnych w Górznie. Także w kategorii starszej statuetkę „Młody przyjaciel środowiska” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Specjalnych w  Górznie, a trzecie – Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie. W konkursie uczestniczyli również uczniowie SOSW Rydzyna i Zespołu Szkół Specjalnych w Rawiczu.

Dzięki licznym sponsorom, wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc! 

Zbiórka dla Ukrainy

Fundacja DELHAN prowadzi punkt zbiórki darów dla Ukrainy.

ZBIERAMY: koce, śpiwory, ręczniki, koce ratunkowe termiczne, środki czystościi higieny osobistej, jednorazowe pieluchy, opatrunki, bandaże, żywność.

NIE ZBIERAMY: leków i ubrań

GDZIE: ul. Budowlanych 5, Leszno

KONTAKT: Gosia 781 034 034, Mariusz 781 025 025

Zanim przyniesiesz jakieś dary przeczytaj uważnie co zbieramy.

Razem możemy więcej!

Przekaż 1% na rzecz naszej Fundacji

? Jeśli tak jak my wierzysz, że dzieci są naszą przyszłością przekaż 1% podatku na Fundacje DELHAN. Wspieramy ich rozwój i pomagamy wyrównywać szansę na lepszy start w życiu! ??

➡️ Podziel się informacją z innymi – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ❣️

Pokój gamingowy dla Domu Dziecka – 22.12.2021

Fundacja DELHAN postanowiła podarować Podopiecznym Domu Dziecka w Lesznie wyjątkowe prezenty ? Udało nam się spełnić największe marzenie dzieci. Stworzyliśmy zaplecze do wspólnej zabawy i rozwoju. Dzieci otrzymały telewizor wraz z konsolą Xbox oraz zestaw puf do siedzenia!

Trzeba było zobaczyć ich uśmiechy, aż radowało się serce <3 Były uściski, uśmiechy, łzy, ekscytacja. Trafiliśmy z prezentem w dziesiątkę! Szczęście emanowało wokół nas ?

Bicie rekordu Polski – 13.09.2021

Dzięki Stowarzyszeniu Leszczyńskiego Banku Żywności postanowiliśmy dołączyć się do bicia rekordu Polski w najdłuższej linii 5 -złotowej ? Akcja odbyła się na leszczyńskim Stadionie Lekkoatletycznym. Do wspólnej inicjatywy zaproszone zostały dzieci z leszczyńskich szkół i przedszkoli. Układaliśmy monety wzdłuż przyklejonej taśmy, przyklejonej do powierzchni stadionu. Rekordu nie udało się pobić, jednak cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć Leszczyński Bank Żywności w działaniach i ciągłym rozwoju.

Wycieczka do Parku Deli – 06.06.2018

„Edukacja i rozrywka” – pod takim tytułem została przeprowadzona akcja charytatywna zorganizowanej wycieczki dla dzieci ze spektrum autyzmu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie do Parku rozrywki „Deli Park”.

Dzieci mogły w inny sposób spędzić edukacyjne zajęcia z przyrody. Zwiedziły mini zoo, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o prehistorycznych zwierzętach. Pospacerowały po podniebnej wiosce Eko-Wiosce.

Taki kontakt na łonie natury działa terapeutycznie dla każdego ?

Bieg niepodległościowy – zbiórka pieniędzy – 13.11.2018

Z okazji 11 listopada został zorganizowany Bieg Niepodległości. Jego celem było zebranie pieniędzy na Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie. Frekwencja dopisała. Nasi wolontariusze w trakcie wydarzenie, a także po jego zakończeniu zbierali dobrowolne datki na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu. Przypominamy, że Fundacja DELHAN w tym roku zorganizowała 4 takie zbiórki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i entuzjazm.

XXVII Regionalny konkurs wiedzy ekologicznej – 08.04.2018

 4 kwietnia 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie odbył się XXVII REGIONALNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ o tytuł Młodego Przyjaciela Środowiska ?¬タヘ♀️?¬タヘ♂️

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc! ?

„Do rozgrywek w kategorii starszej i młodszej przystąpiło 33 uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim ze szkół specjalnych z Brzezia, Górzna, Leszna, Rydzyny i Rawicza oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Lesznie. Konkurs zarówno w kategorii młodszej, jak i starszej wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Rawiczu. Uczniowie oprócz statuetki – Nagrody Starosty Leszczyńskiego, otrzymali słuchawki SONY oraz kolorowe puszki – bidony ufundowane przez firmę DELHAN.”

Światowy Dzień Organizacji Pożytku Publicznego

Światowy Dzień NGO – 27.02.2018

 ?Światowy Dzień NGO to święto wszystkich organizacji pozarządowych, których głównym zadaniem jest niesienie pomocy! To naprawdę działa!

? To dobry moment, aby wspomnieć o tym, że od niedawna posiadamy status organizacji pożytku publicznego ? Stąd też pojawił się ostatnio post dotyczący przekazania 1% na naszą fundacje.

? To również dobry moment, aby podziękować naszym działaczom, czyli naszym pracownikom, którzy dzielnie starają się o ciągły rozwój fundacji, a przede wszystkim o pomoc dla wszystkich potrzebujących.

Turniej kręglarski – 12.05.2017

„Dzień pełen uśmiechu” z Fundacja DELHAN Uśmiech w barwach tęczy

Postanowiliśmy zrobić niespodziankę wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie i zorganizować im turniej kręglarski! Zabraliśmy uczniów Klas I-III i IV-VI. Przy organizacji Pomogło Stowarzyszenie Miłośników Kręglarstwa „Dobry Rzut”. Dzieci mogły potrenować pod okiem zawodowego kręglarza Jarka Michalaka.

Po długim treningu przyszedł czas na naładowanie akumulatorów. Była pizza i lody. Po takim treningu ważne jest aby nie opaść z sił 😉

Dziękujemy bardzo za tak mile spędzony z Wami czas ?